Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Zimní putování po Greenway Mrlina, pěšky a na sněžnicích

přidáno dne: 6. 2. 2017

Mapovací akce na horním toku Mrliny z Bartoušova do Příchvoje proběhla v sobotu 4. února 2017.

Ráno v Nymburce pršelo a byla ledovka, což odradilo většinu původně přihlášených zájemců.

K prameni Mrliny nakonec v několika vlnách postupně dorazilo různými způsoby a různými trasami 12 dospělých a 6 dětí. Z Bartoušova vyrazila filmová skupina: kameraman Bohumil Prouza (85 let), Panky (Petr Novotný), Jan Ritter, Karel Marouš a nejmladším účastníkem se stal všudypřítomný Sam (rotwailer+).

První zastávka byla v Dolanech u roubené patrové hospody , která je bouhužel v havarijním stavu a popovídali se starousedlíky o historii. Po řadě peripetií je dnes objekt v majetku památkářů. 

Na náměstíčku ve Střevači se sochami Panny Marie, sv. Floriána a Kalvárií nám skončila pevná půda pod nohami. Dál z okraje Střevače jsme se vydali mokrým sněhem kolem rybníků do Nadslavi a podél Mrliny směr Příchvoj.

Prohlédli jsme si původně gotický kostel a pískovcové náhrobky na hřbitově v Nadslavi a posilnili se skvělým gulášem a polévkou v místním klubu. Přírodním vyvrcholením potom byly "kaňony Mrliny", kde Panky nasadil i sněžnice.

Od Leštinského rybníka je kaňon Mrliny špatně prostupný, je tam hodně padlých stromů. Horní polovina lesního údolí je ale dobře průchodná a romantická ve všech ročních obdobích. Do horní poloviny údolíčka zajíždí po vyjeté široké cestě i traktor a zásobuje krmelec pro lesní zvěř.

Nejrychlejším účastníkem byl Milan Šandera z Polabského muzeea, který z Bartoušova vyrazil okolo 13.30 a stačil být u Pramene Mrliny okolo 16.00. Hodnocení akce proběhlo v klubu za účasti starosty a dalších příznivců GW Mrliny.      

Obrazové zpravodajství foto a video najdete zde