Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Slavnosti MRLINY 2013

SLAVNOSTEM MRLINY U JEJÍHO PRAMENE PŘÁLO POČASÍ


Pramen Mrliny se nalézá pod kopcem Čakan a nad vesničkou Příchvoj, která je součástí obce Markvartice nedaleko Sobotky na jižním okraji Českého ráje.

Letošní Slavnosti Mrliny připravily společně Obec Markvartice a občanské sdružení Labská stezka z Nymburka, kde se Mrlina vlévá do řeky Labe. Slavnosti měly být také částečnou propagací plánované stezky pro pěší a cyklisty, která by měla vést z Nymburka k prameni Mrliny a také do Jičína.

Pořadatelé tentokrát navrhli účastníkům pro příjezd hvězdicovou cyklojízdu se starty v Mladé Boleslavi, Turnově, Jičíně, Nymburce a na Loučeni. Mimoto dorazili také cyklisté i z Liberce, Hradce Králové i z Poděbrad. Početné zastoupení i celých rodin i s dětmi měl Křinec.

Akce byla zahájena průvodem s místní dechovkou „Příchvojanka“, v jehož čele jel na bryčce tažené koňmi také kohout. Průvod dorazil do sympatického areálu u Hasičské zbrojnice a fotbalového hřiště. Následoval projev k obnovení tradice Stínání kohouta a Sedlácká klání, do nichž se zapojili také senioři, ženy a děti. Program připravil starosta Markvartic František Šolc s místními dobrovolníky. Ochotníci z Markvartic sehráli divadelní představení „Markvart ve škole aneb jak oženit učitele“. A večer zakončila taneční zábava s hudbou LK-2 s Března.

Doprovodný program tvořila výstava kovových soch Petra Hebera a prohlídka „kaňonů Mrliny“ pod Příchvojí.

Za o.s. Nymburk Ing. arch. Jan Ritter

Vybrané fotografie ze Slavností Mrliny 2013 od Jirky Čendy Čenovského naleznete zde