Novinky
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Slavnosti MRLINY 2013

SLAVNOSTEM MRLINY U JEJÍHO PRAMENE PŘÁLO POČASÍ


Pramen Mrliny se nalézá pod kopcem Čakan a nad vesničkou Příchvoj, která je součástí obce Markvartice nedaleko Sobotky na jižním okraji Českého ráje.

Letošní Slavnosti Mrliny připravily společně Obec Markvartice a občanské sdružení Labská stezka z Nymburka, kde se Mrlina vlévá do řeky Labe. Slavnosti měly být také částečnou propagací plánované stezky pro pěší a cyklisty, která by měla vést z Nymburka k prameni Mrliny a také do Jičína.

Pořadatelé tentokrát navrhli účastníkům pro příjezd hvězdicovou cyklojízdu se starty v Mladé Boleslavi, Turnově, Jičíně, Nymburce a na Loučeni. Mimoto dorazili také cyklisté i z Liberce, Hradce Králové i z Poděbrad. Početné zastoupení i celých rodin i s dětmi měl Křinec.

Akce byla zahájena průvodem s místní dechovkou „Příchvojanka“, v jehož čele jel na bryčce tažené koňmi také kohout. Průvod dorazil do sympatického areálu u Hasičské zbrojnice a fotbalového hřiště. Následoval projev k obnovení tradice Stínání kohouta a Sedlácká klání, do nichž se zapojili také senioři, ženy a děti. Program připravil starosta Markvartic František Šolc s místními dobrovolníky. Ochotníci z Markvartic sehráli divadelní představení „Markvart ve škole aneb jak oženit učitele“. A večer zakončila taneční zábava s hudbou LK-2 s Března.

Doprovodný program tvořila výstava kovových soch Petra Hebera a prohlídka „kaňonů Mrliny“ pod Příchvojí.

Za o.s. Nymburk Ing. arch. Jan Ritter

Vybrané fotografie ze Slavností Mrliny 2013 od Jirky Čendy Čenovského naleznete zde