Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Od Labe podél Mrliny na soutok s Cidlinou na kole i pěšky.

(tisková zpráva o akci)

lednovou sobotu uspořádalo občanské sdružení Labská stezka tradiční zimní turistickou akci na propagaci projektu Greenway Mrlina. Řeka Mrlina je dlouhá 52 km a vlévá se do Labe v Nymburce. Zimní putování se konalo již počtvrté a pomalu ale jistě se stává tradicí.

Celkově čtrnáctá akce na podporu uvedeného projektu se mimořádně vydařila. Cílem je vyhledání optimální trasy pro stezku, která spojí Nymburk a Jičín s odbočkou na pramen Mrliny do obce Příchvoj. Autorem myšlenky a také organizátorem dosavadních akcí je ing.arch. Jan Ritter z Nymburka, předseda o.s. Labská stezka.

Dosavadní akce 2010-2012 mapovaly možnosti vedení stezky v úseku mezi Nymburkem, Kopidlnem a Jičíněvsí. Cílem této poslední výpravy bylo prověřit různé možnosti pokračování trasy z Jičíněvse směrem k Jičínu. Cyklisté dopravující se doposud mezi Kopidlnem a Jičínem jezdí po frekventované hlavní silnici a proto by bezpečnou cyklostezku mimo silnici velmi uvítali. 

Pořadatelé připravili oddělené trasy pro pěší, cyklisty i lyžaře na běžkách. Příjemné počasí, sluníčko, bezvětří a teplota mírně pod nulou přilákaly turisty z Nymburka, Poděbrad, Jičína, Sadské, ale i z Křince, Chleb a Draha. Většina účastníků dorazila do Jičíněvse vlakem. Podstatný vliv na pohodovou atmosféru celé akce měl dokonalý catering v doprovodném vozidle.

První zastávka na trase byla u zámku v Jičíněvsi a následující u kostelů v Nemyčevsi a Vitíněvsi. Pěší sekce postupovala dále po cestách mimo silnici, cyklisté jeli po vedlejších silnicích přes Malou Stranu, Hradčany směr Jičín. Kontrolní sraz byl na můstku přes Cidlinu západně od Popovic. Pěší sekce postupovala dále podle Cidliny, cyklisté jeli po nové cyklostezce vedle silnice do Jičína.
Přes Čejkovice dorazili po 13 hodině všichni na oběd do motorestu ve Starém Místě. Cyklisté pokračovali dále směr Kostelec a Jičíněves. Závěrečné hodnocení výletu proběhlo v Restauraci v Jičíněvsi a návrat do Nymburka byl opět vlakem.

Akce prokázala, že existuje několik možností vedení trasy. Bude ale ještě nutné pokračovat v průzkumu a jednáních, porovnat všechny varianty, spojit se starosty a kraji i místními znalci. Půjde o to, zda využít stávající cesty, z nichž některé jsou vyasfaltované nebo zda bude naděje na zcela novou trasu podél Cidliny.
Účastníci akce projevili zájem o účast na příštím pokračování v hledání ideální trasy podél  Cidliny proti proudu až na její pramen pod kopcem Tábor.

Více o akcích na  Greenway Mrlina najdete na www.labskastezka.cz

Příští akce: Odemykání Mrliny na Bučici: neděle 21. dubna 2013

Ing. arch. Jan Ritter