Novinky
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Výstava Greenway Mrlina v Hradci Kralové

(stručná informace)

Po celý měsíc leden bude ve vestibulu Královéhradeckého krajského úřadu v Novém pivovaře k  vidění zdarma výstava o projektu Greenway Mrlina, stezka na trase: Jičín - Jičíněves - Kopidlno - Roždalovice - Křinec - Nymburk, s odbočkou k prameni v obci Markvartice - Příchvoj a do Českého ráje.
Na 16 panelech jsou mapy a fotografie z propagačních akcí, které na řece a podél ní pořádá občanské sdružení Labská stezka. Pod vedením Ing. arch. Jana Rittera a často ve spolupráci s místními obcemi a podnikateli zde probíhají vodácké jízdy Odemykání a Zamykání Mrliny. Lyžařské, cyklistické a turistické akce již mají svou tradici, stejně jako Dětské dny, divadelní představení a nově vznikla tradice Slavností u Pramene Mrliny.

Několik fotografii z instalace výstavy si můžete prohlédnout ve fotogalerii 2013 - zde