Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Výstava Greenway Mrlina v Hradci Kralové

(stručná informace)

Po celý měsíc leden bude ve vestibulu Královéhradeckého krajského úřadu v Novém pivovaře k  vidění zdarma výstava o projektu Greenway Mrlina, stezka na trase: Jičín - Jičíněves - Kopidlno - Roždalovice - Křinec - Nymburk, s odbočkou k prameni v obci Markvartice - Příchvoj a do Českého ráje.
Na 16 panelech jsou mapy a fotografie z propagačních akcí, které na řece a podél ní pořádá občanské sdružení Labská stezka. Pod vedením Ing. arch. Jana Rittera a často ve spolupráci s místními obcemi a podnikateli zde probíhají vodácké jízdy Odemykání a Zamykání Mrliny. Lyžařské, cyklistické a turistické akce již mají svou tradici, stejně jako Dětské dny, divadelní představení a nově vznikla tradice Slavností u Pramene Mrliny.

Několik fotografii z instalace výstavy si můžete prohlédnout ve fotogalerii 2013 - zde