Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Tisková zpráva - Odemykání Mrliny 2013

Labská stezka hlásí: Mrlina od Bučice je VYČIŠTĚNÁ A ODEMČENÁ.

Skvělé počasí, výborná nálada, dostatek vody z rybníka a rekordní účast provázely v neděli 21.4.2013 již druhou letošní akci na propagaci stezky Nymburk – Jičín: Odemykání Mrliny.

K celosvětovému Dni Země (22.4.) přispělo občanské sdružení Labská stezka dárkem trvalé hodnoty – zprůjezdněnou řekou.
Hlavní organizátor a autor projektu i akcí na Mrlině Ing. arch. Jan Ritter k tomu řekl: „Před čtyřmi lety na úseku mezi Bučickým Mlýnem a Roždalovicemi jelo asi 6 lodí a museli jsme z padesáti procent lodě přenášet nebo tahat po trávě po loukách. Dlouhé úseky byly zarostlé křovím, nízko nad vodou vedly dráty, přes řeku byly zbytky nízkých lávek pro dobytek, mezi tím padlé stromy.
Díky dohodě s majitelem pozemků a partě ochotných dobrovolníků z Křince, vedené Houbařem se podařilo nejhezčí úsek řeky letos zbavit posledního padlého kmene.
Po čtyřleté práci se podařilo vyčistit tuto část řeky Mrliny natolik, že je na jaře průjezdná až k jezu do Rožd´alovic bez přenášení. Řeku odemkla hastrmanka Péťa a následně se asi 150 vodáků na 70 lodích, včetně rodin s dětmi vydalo na plavbu.  Na úseku o délce 22 kilometrů, přes Křinec, Vestec, Rašovice, Budiměřice do Nymburka bylo několik občerstvovacích a společenských zastávek.

Záměr vybudování stezky se dostává do obecného podvědomí, podporují ho obce podél řeky, kraje  a také MAS Podlipansko, Svatojiřský les, Otevřené zahrady Jičínska a Český ráj.

Krásný, slunečný den  zakončil táborák s buřtonádou na špičce pod hradbami v Nymburce, o které  se  postaral Jiří Vetešník. Zvuk kytar a zpěv u ohně pak dokreslil obrázek podařeného dne.
Pořadatelé děkují za účast všem vodákům, cyklistům a turistům, panu Vrbovi z Kopidlna za vodu z Bučického rybníka a všem, kteří svou prací přispěli ke zdaru celé akce.

Příští akce:
Zahájení sezóny na Labské stezce 4. 5. 2013 pod hradbami v Nymbrce, sraz v 8:00-9:00.
Zahraje Trampstejk, koloběžky a longboardy k zapůjčení zdarma, občerstvení, start Tour de Labe, více na www.labskastezka.cz

Příští akce na Mrlině:
7. - 8. září Slavnosti Mrliny u pramene v Příchvoji
12. října Zamykání Mrliny 12. října. (Bučice-Nymburk)

Srdečně zve Labská stezka o.s.


stránka fotografií: 1 2