Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Zamykání Mrliny, Labe a Labské cyklotrasy

Zamykání se opět vydařilo, zveme na Odmykání 17.4.2016

Teplé počasí babího léta přilákalo v něděli 27.9. ráno na Bučický Mlýn dvě stovky vodáků, desítky cyklistů i pěší turisty. Ti se vypravili po vodě na kole anebo pěšky z Roždalovic do Nymburka a symbolicky tak ukončili letní sezónu na Mrlině i Labi.

Akci předcházely brigády na čistění koryta řeky nad Roždalovicemi a v Zámostí. Podařilo se opět zprůchodnit hráze pro pěší turisty. Trasa byla vyznačena tyrkysovými fáborky a šipkami. Se sekáním trávy pořadatelům pomohla Obec Křinec, na traktor usednul i starosta Obce Vestec, děkujeme.

Pan Vrba z Kopidlna otevřel stavidla již před osmou hodinou a čtyři kubíky vody se valily z Bučického rybníka až do dvanácti hodin. Na horním toku, kde je řeka úzká, si vodáci užívali slunce, podzimní přírodu i svižný proud řeky.

Přívalovou vlnu po dlouhodobém suchu tentokrát zbrzdilo prázdné koryto řeky nad jezy v Zábrdovicích a ve Vestci, takže do Nymburka se zvýšený průtok a vyšši hladina dostaly později. Škoda, že i stavidlo nad ústím do Labe vedle elektrárny bylo nesjízdné, takže vodáci, kteří dorazili i z daleka neměli možnost pokochat se pohledem z Labe a z přístavu na impozantní dominantu Nymburka - hradby a kostel. Občerstvení v cíli a táborák opět zajistili hasiči SDH Nymburk.

Reakce účastníků byly kladné, ti vodáci, kteří znali horní tok trasy a řeku Mrlinu, jak vypadaly dříve chválili organizítory, za hladký průjezd bez přenášení. Vodácké akce na Mrlině probíhají od roku 2009 a mezi Bučicí a Roždalovicemi se ještě nedávno musely lodě tahat stovky metrů po loukách, protože koryto řeky bylo zarostlé a neprůjezdné. Pěší turisté i někteří cyklisté zase vyzkoušeli zprůchodněné úseky po hrázích Mrliny v délce 15 km.  

Labská stezka a Jan Ritter děkují těm, kteří pomohli a zvou všechny k procházkám podle Mrliny mezi Nymburkem a Kříncem. Připravujeme podzimní a zimní akce i tipy na výlety a okruhy z Labské stezky a stezky Greenway Mrlina.

Jan Ritter, Labská stezka, 29.9. 2015

PS : Zkušenost (do naší paměti) pro příště :

Pustit od 7 do 10 hodin z rybníka 5 m3/sec a naplnit koryto. Pro start a bezpečnou jízdu ve vrbičkách od Bučice do Roždalovis snížit od 10 do 11 hod. průtok na 3 m3 a po odjezdu poslední lodě od 11 do cca 13 hod zvýšit opět průtok na 5 m3, pro rychlejší jízdu na širším dolním toku. Zkusíme to takto domluvit a uskutečnit při jarním jarní Odmykání 2016, které bude opět v neděli a to tentokrát 17. 4. 2016.

S obsluhou vakových jezů stejně jako u jezu v Nymburce zkusíme projednat i jejich mírné snížení apod...

Takže si dejte do kalendářů 17. duben 2016 - Odemykání Mrliny ...