Novinky
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Zamykání Mrliny, Labe a Labské cyklotrasy

Zamykání se opět vydařilo, zveme na Odmykání 17.4.2016

Teplé počasí babího léta přilákalo v něděli 27.9. ráno na Bučický Mlýn dvě stovky vodáků, desítky cyklistů i pěší turisty. Ti se vypravili po vodě na kole anebo pěšky z Roždalovic do Nymburka a symbolicky tak ukončili letní sezónu na Mrlině i Labi.

Akci předcházely brigády na čistění koryta řeky nad Roždalovicemi a v Zámostí. Podařilo se opět zprůchodnit hráze pro pěší turisty. Trasa byla vyznačena tyrkysovými fáborky a šipkami. Se sekáním trávy pořadatelům pomohla Obec Křinec, na traktor usednul i starosta Obce Vestec, děkujeme.

Pan Vrba z Kopidlna otevřel stavidla již před osmou hodinou a čtyři kubíky vody se valily z Bučického rybníka až do dvanácti hodin. Na horním toku, kde je řeka úzká, si vodáci užívali slunce, podzimní přírodu i svižný proud řeky.

Přívalovou vlnu po dlouhodobém suchu tentokrát zbrzdilo prázdné koryto řeky nad jezy v Zábrdovicích a ve Vestci, takže do Nymburka se zvýšený průtok a vyšši hladina dostaly později. Škoda, že i stavidlo nad ústím do Labe vedle elektrárny bylo nesjízdné, takže vodáci, kteří dorazili i z daleka neměli možnost pokochat se pohledem z Labe a z přístavu na impozantní dominantu Nymburka - hradby a kostel. Občerstvení v cíli a táborák opět zajistili hasiči SDH Nymburk.

Reakce účastníků byly kladné, ti vodáci, kteří znali horní tok trasy a řeku Mrlinu, jak vypadaly dříve chválili organizítory, za hladký průjezd bez přenášení. Vodácké akce na Mrlině probíhají od roku 2009 a mezi Bučicí a Roždalovicemi se ještě nedávno musely lodě tahat stovky metrů po loukách, protože koryto řeky bylo zarostlé a neprůjezdné. Pěší turisté i někteří cyklisté zase vyzkoušeli zprůchodněné úseky po hrázích Mrliny v délce 15 km.  

Labská stezka a Jan Ritter děkují těm, kteří pomohli a zvou všechny k procházkám podle Mrliny mezi Nymburkem a Kříncem. Připravujeme podzimní a zimní akce i tipy na výlety a okruhy z Labské stezky a stezky Greenway Mrlina.

Jan Ritter, Labská stezka, 29.9. 2015

PS : Zkušenost (do naší paměti) pro příště :

Pustit od 7 do 10 hodin z rybníka 5 m3/sec a naplnit koryto. Pro start a bezpečnou jízdu ve vrbičkách od Bučice do Roždalovis snížit od 10 do 11 hod. průtok na 3 m3 a po odjezdu poslední lodě od 11 do cca 13 hod zvýšit opět průtok na 5 m3, pro rychlejší jízdu na širším dolním toku. Zkusíme to takto domluvit a uskutečnit při jarním jarní Odmykání 2016, které bude opět v neděli a to tentokrát 17. 4. 2016.

S obsluhou vakových jezů stejně jako u jezu v Nymburce zkusíme projednat i jejich mírné snížení apod...

Takže si dejte do kalendářů 17. duben 2016 - Odemykání Mrliny ...