Novinky
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 16.4. 2017. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě.


více..
Zimní mrlina v bílém hávu více..

Mapovací akce na horním toku Mrliny z Bartoušova do Příchvoje proběhla v sobotu 4. února 2017.

více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Pozvání na Zamykání Mrliny, Labe a Labské cyklotrasy 2015

Zveme všechny na tradiční,  Zamykání Mrliny, Labe a Labské cyklotrasy v neděli  27. 9. 2015. Zatímco Cidlina je letos bez vody a Zamykat se nebude, Mrlina má vody  dost a poteče jak z Bučického tak i z Hasinského rybníka. Pořadatelé nabízejí dopravu autobusem z Nymburka  (z náměstí 8:00) a obcí na  trase. Akce je nejen pro vodáky ale i cyklisty a pěší turisty. Všichni mohou využít i  různé kombinace: vlak ­ kolo ­ loď ­ pěšky či busem. Registrace  účastníků a vydávání lodí u Bučického Mlýna bude od 9:00, instrukce k jízdě a  postupné starty od 10:00. Občerstvení po celý den zajištěno.

Proč akce na Mrlině už 7 let podnikáme ? Labská stezka o.s. pracuje trvale na zprůchodnění krajiny v koridoru Labe a v tomto  případě obnovu průchodnosti břehů říčky Mrliny. Aut přibývá, silnice jsou stále více  frekventované, čím širší a rovnější povrch, tím i nebezpečnější pro chodce i cyklisty.  Hráze Mrliny a souběžné polní a lesní cesty mohou umožnit bezpečnou dopravu od  Nymburka do Kopidlna případně i dále do Jičína. Do Krkonoš se z Prahy vždy jezdilo  a stále jezdí přes Jičín. V širším měřítku může Greenway Mrlina být součástí trasy  Praha Čelákovice ­ Nymburk – Jičín ­ Vrchlabí a dále do Polska. Na tom se shodli i  účastníci pracovní schůzky starostů konané letos v červenci v sídle Labské stezky  o.p.s. v Nymburce, kteří podepsali memorandum. „Začátkem léta jsme s dobrovolníky několikrát vysekali celou patnáctikilometrovou  trasu a v tomto týdnu to zopakujeme. Vysekaná cesta a procházky po hrázích se líbí  pejskařům, běžcům i všem milovníkům klidných procházek podle vody, v Nymburce  také pro to, že u Labe bývá o víkendech hodně plno a cyklostezka podle Labe se   přirovnává v mediích někdy k dálnici D1“ sdělil Jan Ritter, ředitel Labské stezky o.p.s.  Proto nabídneme příště i okruhy a výlety z Greenway Mrlina i z Labské cyklotrasy.  Rozjíždíme i mobilní aplikaci „MAP4TRIP“. Nedělní akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, zveme všechny. Vyplouváme, vyjíždíme anebo vycházíme od Bučického Mlýna u Rožďalovic okolo  10.00. V cíli tradiční občerstvení SDH Nymburk, buřty, táborák. Labská stezka ­ Nymburk