Novinky
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 16.4. 2017. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě.


více..
Zimní mrlina v bílém hávu více..

Mapovací akce na horním toku Mrliny z Bartoušova do Příchvoje proběhla v sobotu 4. února 2017.

více..
Radimští vysázeli ovocnou alej.
Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/radimsti-vysadili-ovocnou-alej-20161118.html


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Pozvání na Zamykání Mrliny, Labe a Labské cyklotrasy 2015

Zveme všechny na tradiční,  Zamykání Mrliny, Labe a Labské cyklotrasy v neděli  27. 9. 2015. Zatímco Cidlina je letos bez vody a Zamykat se nebude, Mrlina má vody  dost a poteče jak z Bučického tak i z Hasinského rybníka. Pořadatelé nabízejí dopravu autobusem z Nymburka  (z náměstí 8:00) a obcí na  trase. Akce je nejen pro vodáky ale i cyklisty a pěší turisty. Všichni mohou využít i  různé kombinace: vlak ­ kolo ­ loď ­ pěšky či busem. Registrace  účastníků a vydávání lodí u Bučického Mlýna bude od 9:00, instrukce k jízdě a  postupné starty od 10:00. Občerstvení po celý den zajištěno.

Proč akce na Mrlině už 7 let podnikáme ? Labská stezka o.s. pracuje trvale na zprůchodnění krajiny v koridoru Labe a v tomto  případě obnovu průchodnosti břehů říčky Mrliny. Aut přibývá, silnice jsou stále více  frekventované, čím širší a rovnější povrch, tím i nebezpečnější pro chodce i cyklisty.  Hráze Mrliny a souběžné polní a lesní cesty mohou umožnit bezpečnou dopravu od  Nymburka do Kopidlna případně i dále do Jičína. Do Krkonoš se z Prahy vždy jezdilo  a stále jezdí přes Jičín. V širším měřítku může Greenway Mrlina být součástí trasy  Praha Čelákovice ­ Nymburk – Jičín ­ Vrchlabí a dále do Polska. Na tom se shodli i  účastníci pracovní schůzky starostů konané letos v červenci v sídle Labské stezky  o.p.s. v Nymburce, kteří podepsali memorandum. „Začátkem léta jsme s dobrovolníky několikrát vysekali celou patnáctikilometrovou  trasu a v tomto týdnu to zopakujeme. Vysekaná cesta a procházky po hrázích se líbí  pejskařům, běžcům i všem milovníkům klidných procházek podle vody, v Nymburce  také pro to, že u Labe bývá o víkendech hodně plno a cyklostezka podle Labe se   přirovnává v mediích někdy k dálnici D1“ sdělil Jan Ritter, ředitel Labské stezky o.p.s.  Proto nabídneme příště i okruhy a výlety z Greenway Mrlina i z Labské cyklotrasy.  Rozjíždíme i mobilní aplikaci „MAP4TRIP“. Nedělní akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, zveme všechny. Vyplouváme, vyjíždíme anebo vycházíme od Bučického Mlýna u Rožďalovic okolo  10.00. V cíli tradiční občerstvení SDH Nymburk, buřty, táborák. Labská stezka ­ Nymburk