Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Devátá akce na podrporu stezky z Nymburka do Jičína

Devátá akce na  podporu stezky z Nymburka do Jičína: Greenway Mrlina.

Třetí lednový víkend uspořádalo občanské sdružení Labská stezka tradiční zimní turistickou akci propagující Greenway Mrlina. Letos šlo již o třetí zimní putování a celkově dokonce o devátou akci, jejímž cílem je podpora projektu cyklostezky Nymburk - Jičín s odbočkou na pramen Mrliny do obce Příchvoj.

Dosavadní akce 2010-2011 mapovaly možnosti vedení stezky v úseku mezi Nymburkem, Křincem a Rožd´alovicemi. Cílem té poslední výpravy bylo prověřit možnosti pokračování trasy směrem k Jičínu. Cyklisté doposud jezdí z Kopidlna do Jičína po frekventované hlavní silnici a proto obě města by bezpečnou cyklostezku mimo silnici velmi uvítala. Na přípravě trasy z Kopidlna do Pševse se podílel rovněž pan Tomášek z Městského úřadu Kopidlno. Za Město Jičínem je partnerem Labské stezky o.s. a příprav akcí na Greenway Mrlina pan radní Mgr. Miroslav Kůta.

Počasí :
První  zimní putování s Eliškou Přemyslovnou v lednu 2010 bylo typicky zimní běžkařskou výpravou po sněhu na běžkách pouze po hrázích Mrliny z Křince do Nymburka.
Letos sníh nenapadl, a tak účastníkům stačily pouze dobré boty a chut´ k pohybu na čerstvém vzduchu v zimní přírodě. Většina účastníků vyrazila z Nymburka a z Křince v sobotu ráno vlakem, aby již ve tři čtvrtě na devět vystoupila v obci Mlýnec (foto zastávka Mlýnec).
Start byl na mostě přes Mrlinu, která zde má šířku jen málo přes jeden metr. Počasí se vydařilo, bylo slunečno. Bláto s kalužemi přimrzlo a teplota mírně pod nulou umožnila pohyb i ve volném terénu. Někteří se rozhodli zjišťovat možnosti vedení trasy po březích říčky Mrliny a opustili tvrdou cestu kolem Kamenského dvora.
Hlavní zastávka s poznávacím programem byla v Kopidlně. Paní Vaníčková ze Střední zahradnické školy Kopidlno nás provedla historickým skleníkem v zámeckém parku. Park je součástí areálu školy, která sídlí v krásně položeném objektu zámku s výhledem na Zámecký rybník.
Během oběda v restauracích na náměstí se k výpravě přidala skupina příznivců Greenway z Kopidlna.

Všichni pak společně pokračovali kolem Zámeckých rybníků a obory do Pševse. Cesta vedla také skrze remízky u Mrliny a podle železniční trati až do Bartoušova. Odtud se již někteří účastníci vydali na vlak podél kolejí, druhá skupina postupovala terénem za rybníkem po polních cestách a po mezích směrem na Jičíněves.
Hodnocení výletu proběhlo v místní hospůdce a za soumraku většina nastoupila do vlaku a vrátila se do Nymburka. Ukázalo se, že na vyhledání trasy pro Greenway Mrlina mezi Kopidlnem a Jičínem nebude stačit jedna průzkumná výprava ale vyplatí se pokračovat a hledat.

Více o akcích na  Greenway Mrlina najdete na www.labskastezka.cz
Příští akce:
Komentovaná prohlídka výstavy Greenway Mrlina v přízemí Městského úřadu Jičín dne 14.2.2012  od 16:00.

Odemykání Mrliny na Bučici: sobota 21. dubna 2012

Dětský den na Greenway Mrlina s cílem v Jičíně 26.května.2012
stránka fotografií: 1