Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Odemykání Mrliny - na kole, pěšky, po vodě

NEDĚLE  17.4. - CELODENNÍ MULTIKULTURNÍ AKCE SPOJENÁ S HISTORICKÝMI UDÁLOSTMI A VÝROČÍMI
  • 130 let od založení SDH Křinec
  • 700 let od korunovace Elišky a Jana
Aktualizováno 14. 4. 2011

ÚČASTNÍCI:

Akce je otevřená pro všechny věkové kategorie, jak pro zdravé, tak i pro zdravotně postižené. (Nutno nahlásit předem).

V neděli ráno můžete využít náš autobus z Nymburka k Bučickému mlýnu!

POČASÍ:

Bude krásně, nebojte se :-)!!! Na neděli hlásí 14 stupňů a krásně slunečno (předpověď počasí).

ÚKLID KORYTA A BŘEHŮ MRLINY:

Akci pořádáme v souvisti se světovým Dnem Země a Dnem  vody.

V týdnu od 8. do 17. 4. i během akce proběhne úklid koryta a břehů Mrliny. Vyzýváme tímto školy, spolky, sportovce a kohokoliv ke spolupráci. Igelitové pytle s odpadky nasbíranými podél Mrliny nechte pod mosty, naložíme je během jízdy anebo po ní. Můžete případně třídit, PET lahve, igelit, papír a ostatní. Bližší informace poskytne a kontakty se školami povede Eva Černá (eva.cerna@labskastezka.cz).

NA AKCI SE TAKÉ PODÍLEJÍ:

Sbor dobrovolných hasičů Křinec
Zámek Křinec
Jízdárna Jasná Hrubý Jeseník
Dvůr Havransko

PROGRAM AKCE:

8:00    SRAZU U BUČICKÉHO MLÝNA

v neděli 17.4. v 8.00 pod hrází Bučického rybníka u Bučického mlýna:
Najdete je cca 1 km severně od Roždalovic – Podolí. V Bučickém mlýně bude otevřená restaurace, kde si případně před vyplutím můžete dát ranní kávu..  

V neděli ráno můžete využít náš autobus z Nymburka k Bučickému mlýnu!

GPS Bučický mlýn: 50°18'58.699"N, 15°11'20.147"E

V sobotu a neděli probíhá v Country Klubu SAMOTÁŘ v Podlužanech COUNTRY FESTIVAL, program festivalu. Mezi 9 a 10 budeme projíždět Podlužany, kde je možno se v klubu zastavit a doplnit tekutiny. Máme rovněž předběžnou domluvu na malé hudební vystoupení protagonistů Country festivalu u mostu přes Mrlinu (podle času) aniž bychom vystupovali z lodí.

GPS most v Podlužanech:  50°17'7.195"N, 15°10'16.086"E

11:00 - 12:00    ZÁMEK KŘINEC , majitel Zdeněk Harapes

Těsně před otevřením je výstava 130 let dobrovolných hasičů v Křinci. Nahlédneme do vestibulu zámku a části výstavy, kde bude možno se lehce posilnit. Proběhne slavnostní přehlídka dobrovolných hasičů pro krále Jana a Elišku s praktickými ukázkami a výkladem.

GPS Zámek Křinec: 50°16'7.884"N, 15°8'24.034"E

14:00 - 15:00    FARMA HAVRANSKO  

Zastávka na místě bývalého hradu Havraň, o kterém se zde i něco dozvíte. Zde je i tradiční místo občerstvit se produkty z místní vzorné farmy. Naskytne se vám i vyjímečná možnost prohlídky přírodního ekologického chovů býků žijících převážně na okolních venkovních výbězích a na pastvinách. 

GPS most Havransko: 50°13'4.693"N, 15°7'42.524"E

17:00    STARÁ RYBÁRNA NYMBURK

Na  tomto místě 28. 5. 1310 stanula po putování z Prahy Eliška Přemyslovna a je tradičně i cílem akcí na podporu projektu Greenway Mrlina. Tentokrát zde již bude otevřeno Alfonsovo občerstvení a i my se u něj zastavíme.

GPS: 50°11'6.222"N, 15°2'40.708"E

18:00    CÍL A TÁBORÁK

Hlavně pro lodě, nakládání a odvoz lodí bude na parkovišti pod Eliškou (tj pod silničním mostem u náměstí, zvaným místními  „kameňák“).

GPS: 50°11'1.046"N, 15°2'28.5"E

Po dojezdu jste zváni na závěrečný táborák u vily Tortuga, Kolínská  282, Nymburk, na levém břehu Labe (Nymburk Zálabí) z náměstí asi 150 m za mostem, první vila vpravo. Kytary, případně buřty a hudební nástroje s sebou, improvizovaná JAM SESSION u ohně.

GPS vila Tortuga: 50°10'55.052"N, 15°02'34.395"E
_____________________________________________________________________________________________

ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI

DOPRAVA ÚČASTNÍKŮ

Doprava na start je možná po vlastní ose (na kole, pěšky), autem nebo vlakem VÝSTUPNÍ STANICE ČD: Roždalovice nebo Mlýnec. (viz mapa a jízdní řády odjezd vlaku z Nymburka je 7.13 a pro případné spáče 8.04)

V neděli ráno můžete využít náš autobus z Nymburka k Bučickému mlýnu!

Varianta pro kolaře ... 7:13 i s kolem vlakem z Nymburka z hlavního nádraží do Rožďalovic (odtud 1,5 km k Bučickému mlýnu) a kolmo podél Mrliny s občerstvením na připravených místech dojedete v pohodičce zpět.

DOPRAVA SOUKROMÝCH LODÍ:

Vlastní lodě si můžete dovézt na start svým autem anebo pro vás zorganizujeme hromadný odvoz vašich lodí vlekem z Nymburka na start. Zájem o přepravu vašich lodí hlaste do čtvrtka na mailovou adresu j.vetes@seznam.cz anebo na mobil 606 608 318, garant Jiří Vetešník.

Nakládání lodí bude v sobotu 16.4. mezi 18 a 19 hodinou, na parkovišti za Zimním stadionem v Nymburce. Předpokládaná cena odvozu lodí z Nymburka na start podle počtu zájemců okolo 70,- Kč.

Prosím, vezměte s sebou vázací prostředky pro připevnění lodí na vlek!!!!

PŮJČENÍ LODÍ Z PŮJČOVNY ZRUŠENO:

Omlouváme se všem zájemcům o půjčení lodiček z půjčovny, které jsme nabízeli. Pro nepatrný zájem do dnešního dne jsme museli půjčovny (Dronte Praha a Fit klub Kolín) odvolat. Při minimálním počtu lodí by cena za dopravu přesahovala cenu půjčovného lodě a byla nepřijatelná. Děkujeme za pochopení.

TÁBORÁK

Na zahradě bývalé Rumlovy vily je k dispozici ohniště pro cca 30 osob, celá zahrada pojme lidí daleko více. Je zde perfektně vybavené dětské hřiště, tudíž můžete se zde mohou bezpečně zabavit i vaše ratolesti. Občerstvení si můžete vzít s sebou, základní nápoje jakož i káva, čaj, buřtíky budou k dispozici. Hudební nástroje všeho druhu vítány, podle zájmu není vyloučeno promítání filmu z Tour de Labe handicap.

Trasy pro pěší a cyklistické účastníky můžete zvolit sami podle map, nebo poskytneme informace a mapky přímo na startu podle aktuálního počasí a stavu terénu a cest.