Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

17.1.2010 ZIMNÍ PUTOVÁNÍ S ELIŠKOU PO STEZCE MRLINA

PRVNÍ ZIMNÍ PUTOVÁNÍ S ELIŠKOU PO STEZCE MRLINA

  V neděli 17.1.2010 proběhlo první ze série čtyř putování s Eliškou Přemyslovnou podél MRLINY. Účastnící různých věkových kategorií naplnili motorový vlak z Nymburka do Křince, aby se po chvíli kochali jindy nevídanou atmosférou zimní polabské přírody podél řeky Mrliny.
Všichni si počínali zdatně nejen v lyžařské stopě ale i při odpovídání na první sérii otázek z mládí Elišky Přemyslovny. Nejmladšímu účastníkovi Kubovi Růžičkovi bylo 9, nejstaršímu panu Procházkovi z Křince okolo 70 let.
Také oblečení a lyžařské vybavení bylo pestré, od historického až po moderní skialpinistické.
 Zimní putování absolvovala také zdatná skupina pěších turistů středního a seniorského věku. Putování bylo uspořádáno na počest 718. narozenin Elišky Přemyslovny (* 20. ledna 1292).
Eliška (Karolina Kračmarová) na desetileté kobylce Vanille a její služka Anežka (Petra Matoušková) na Ajdě byly hlavními hvězdami celého dne.
Pravou a nefalšovanou zimu si užili také 4 psi: Agatha, Alfred, Aida a Xara, kteří pomohli prošlapat místy zasněženou cestu a vytvořit atmosféru správné polární výpravy.
Občanské sdružení Labská stezka děkuje všem za účast a příznivcům stezky Greenway Mrlina za podporu a přípravu akce: starostům na trase za podporu stezky MRLINA a za organizaci při přípravě stopy, HZS Nymburk za opravu lávky přes Sánský kanál, Procházkovům z Havranska za uspořádání stylové hostiny, Pavlíně Dlabačové z jízdárny Jasná Hrubý Jeseník a Hálkovu divadlu děkujeme za spolupráci.

Video z akcestránka fotografií: 1 2 3 4 5 6