Novinky
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

17.1.2010 ZIMNÍ PUTOVÁNÍ S ELIŠKOU PO STEZCE MRLINA

PRVNÍ ZIMNÍ PUTOVÁNÍ S ELIŠKOU PO STEZCE MRLINA

  V neděli 17.1.2010 proběhlo první ze série čtyř putování s Eliškou Přemyslovnou podél MRLINY. Účastnící různých věkových kategorií naplnili motorový vlak z Nymburka do Křince, aby se po chvíli kochali jindy nevídanou atmosférou zimní polabské přírody podél řeky Mrliny.
Všichni si počínali zdatně nejen v lyžařské stopě ale i při odpovídání na první sérii otázek z mládí Elišky Přemyslovny. Nejmladšímu účastníkovi Kubovi Růžičkovi bylo 9, nejstaršímu panu Procházkovi z Křince okolo 70 let.
Také oblečení a lyžařské vybavení bylo pestré, od historického až po moderní skialpinistické.
 Zimní putování absolvovala také zdatná skupina pěších turistů středního a seniorského věku. Putování bylo uspořádáno na počest 718. narozenin Elišky Přemyslovny (* 20. ledna 1292).
Eliška (Karolina Kračmarová) na desetileté kobylce Vanille a její služka Anežka (Petra Matoušková) na Ajdě byly hlavními hvězdami celého dne.
Pravou a nefalšovanou zimu si užili také 4 psi: Agatha, Alfred, Aida a Xara, kteří pomohli prošlapat místy zasněženou cestu a vytvořit atmosféru správné polární výpravy.
Občanské sdružení Labská stezka děkuje všem za účast a příznivcům stezky Greenway Mrlina za podporu a přípravu akce: starostům na trase za podporu stezky MRLINA a za organizaci při přípravě stopy, HZS Nymburk za opravu lávky přes Sánský kanál, Procházkovům z Havranska za uspořádání stylové hostiny, Pavlíně Dlabačové z jízdárny Jasná Hrubý Jeseník a Hálkovu divadlu děkujeme za spolupráci.

Video z akcestránka fotografií: 1 2 3 4 5 6