Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Připravujeme mapu GW Mrlina

přidáno dne: 5. 3. 2016

Od ledna 2016 probíhají intenzivní přípravy na vydání mapy Greenway Mrlina. Bude se jednat nejprve o úsek od ústí Labe v Nymburce do Kopidlna.
Porovnáváme cenové relace nákupu mapových podkladů od různých poskytovatelů a jejich kvalitu. Od února současně probíhají průzkumy alternativních tras pro pěší nebo cyklisty v uvedeném úseku.
Středočeskému kraji jsme v únoru poskytli návrh vedení trasy Greenway Mrlina po existujících komunikacích a silnicích 3. třídy. Produktem bude dílčí mapa Středočeského kraje s trasou GW Mrlina, která bude k dispozici na jarním veletrhu FOR BIKES Praha 1.-3. dubna 2016. Tam v hale 2D majdete i stánek Labské stezky o.p.s. Nymburk
V polovině února proběhl tradiční zimní pěší průzkum tras pro GW Mrlina tentokrát v úseku Rožďalovice - Bučický Mlýn - Kopidlno.
Současně jsme obhlédli stav koryta pod Bučicí a zjistili, že obrovské vývraty stále leží v korytu řeky mezi Bučickým Mlýnem a Rožďalovicemi. Termín jarního odemykání (17. 4.) se blíží a proto jsme operativně svolali brigádu na 4.-6. března. Vyzvali jsme ke spolupráci obce a města, Sbory dobrovolných hasičů a spolky na trase vodáckých jízd. (více zde).
Ve dnech 18.-21. 2. probíhal v Praze největší veletrh cestovního ruchu v ČR HOLIDAY WORLD 2016, kde jsme kromě destinace Labská stezka propagovali také Greenway Mrlina. (Více o Holiday World zde )

Termín vydání map Greenway Mrlina a současně i mapy Greenway Jizera (Praha - Svijany) jsou prázdniny 2016. Bonusem námi vydávaných map jsou aktuální ověřené a autentické informace o povrchu a typu komunikací. Zejména uživatele tras a rodiny s dětmi zajímá povrch a zda jde o komunikaci bez motorových vozidel anebo s nimi. Intenzivní průzkumy tras GW Mrlina a GW Jizera probíhají.
Budeme se snažit vydat obě mapy před letošní sezónou.
Vydání map GW Mrlina a GW Jizera na území Středočeského kraje finančně podpořil Středočeský kraj.