Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Odemykání Mrliny 2015

přidáno dne: 18. 3. 2015

Labská stezka  o.s. se sídlem v královském městě Nymburce pod vedením  Ing. arch. Jana Rittera ve spolupráci s dobrovolníky z obcí kolem říčky Mrliny připravuje i pro letošní rok Odemykání Mrliny (Labe a Labské cyklotrasy) na neděli 19.4.2015.
Odemykání Mrliny je již tradiční vodácká akce, na startu u Bučického mlýna sejdou nejen vodáci, ale i cyklisté a pěšáci, aby společně zahájili vodáckou sezónu. Říčka Mrlina, která pramení pod vrchem Čakan u obce Příchvoj zpravidla nemá dostatek vody pro pravidelné splouvání. Nedostatek vody ovšem při této akci nehrozí, je domluvena "vodní dotace" z Bučického rybníka, stejně jako otevření občerstvení na Bučici, aby účastnici zahájili akci řádně osvěženi a povzbuzeni.

Akce je připravena na neděli 19.dubna 2015 a tak se mohou zájemci účastnit i Odemykání Cidliny v sobotu 18.dubna 2015.

Cyklisté mohou k přiblížení se startu využít vlakového spojení, turisté pak mohou opustit Nymburk nejen vlakem, ale v případě zájmu autobusem se zastávkami na trase Nymburk - Bučický mlýn.

Kdo nevlastní vhodné plavidlo má možnost objednat si zapůjčení včetně správného vodáckého vybaveni. u GreenWay Mrliny a další informace se budou postupně doplňovat na našem webu. Všechny podrobnosti o průběhu dosavadních akcí jsou dostupné na webových stránkách http://www.gwmrlina.cz , zde naleznete i kontakty na pořadatele včetně informací, jak si zajistit místa v autobuse nebo jak si objednat zápůjčku plavidla.

Fotodokumentace z minulých ročníků ve fotogalerii nebo na rajčeti.

Srdečně Vás zveme k účasti, určitě nebudete litovat, stačí jen maličkost, být přitom.