Novinky
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Zpráva z Odemykání Mrliny

přidáno dne: 21. 4. 2014

V neděli 20.4. proběhlo pod Bučicí u Roždalovic Odemykání Mrliny. Akce se konala na propagaci Dne Země, Dne vody a stezky Greenway Mrlina.

Výjimečnost letošní jízdy spočívala v tom, že se podařilo během zimy a jara s pomocí dobrovolníků vyčistit nejhezčí část přírodního toku řeky pod Bučicí.

Podrobně:

V neděli 20. 4. ráno se pod penzionem Bučický Mlýn sešlo okolo 250 účastníků všech věkových kategorií včetně rodin s dětmi. Byli mezi nimi nejen vodáci, ale i cyklisté a pěší turisté, které do jarní přírody vylákalo slunce a hezké počasí. Někteří účastníci dorazili speciálně vypraveným autobusem, jiní vlakem, na kole i pěšky. Dvě auta s vleky a na nich pevné i nafukovací lodě dovezla firma Dronte. Průtok vody v Mrlině pak byl zvýšen čtyřnásobně:

http://www.pla.cz/portal/sap/cz/PC/Mereni.aspx?id=92&oid=1

Odemykání Mrliny proběhlo pod hrází Bučického rybníka okolo 9 hodin a následovala jízda přes Rožďalovice, Podlužany, Křinec, Vestec, Rašovice, Budiměřice, s dojezdem do Nymburka mezi 14.00 a 16.00 hod. Vodáckou jízdu absolvovalo letos více než 90 lodí: převážně kanoe, ale i kajaky a různě velké rafty.

Pod soutokem Mrliny a Labe, na špičce pod středověkými hradbami proběhl další program s kapelou Trampstejk, hrající na střeše hausbótu. V přístavu proběhlo Odemykání Labe, večerní táborák připravil Jiří Vetešník. 

Labská stezka a Jan Ritter děkují všem za účast, a těm, kteří pomohli s přípravou akce. Mimořádný dík patří dobrovolníkům ze zimní a jarní brigády na Mrlině pod Bučickým Mlýnem a u Rožďalovic. Za všechny jmenuji partu Petra Novotného, Václava Gebela a Jury Pelce z Křince, Honzu Kučeru z Hradce Králové, Tomáše Haška z Poděbrad.

Fotogalerie: ZDE
Video: ZDE