Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Zpráva z Odemykání Mrliny

přidáno dne: 21. 4. 2014

V neděli 20.4. proběhlo pod Bučicí u Roždalovic Odemykání Mrliny. Akce se konala na propagaci Dne Země, Dne vody a stezky Greenway Mrlina.

Výjimečnost letošní jízdy spočívala v tom, že se podařilo během zimy a jara s pomocí dobrovolníků vyčistit nejhezčí část přírodního toku řeky pod Bučicí.

Podrobně:

V neděli 20. 4. ráno se pod penzionem Bučický Mlýn sešlo okolo 250 účastníků všech věkových kategorií včetně rodin s dětmi. Byli mezi nimi nejen vodáci, ale i cyklisté a pěší turisté, které do jarní přírody vylákalo slunce a hezké počasí. Někteří účastníci dorazili speciálně vypraveným autobusem, jiní vlakem, na kole i pěšky. Dvě auta s vleky a na nich pevné i nafukovací lodě dovezla firma Dronte. Průtok vody v Mrlině pak byl zvýšen čtyřnásobně:

http://www.pla.cz/portal/sap/cz/PC/Mereni.aspx?id=92&oid=1

Odemykání Mrliny proběhlo pod hrází Bučického rybníka okolo 9 hodin a následovala jízda přes Rožďalovice, Podlužany, Křinec, Vestec, Rašovice, Budiměřice, s dojezdem do Nymburka mezi 14.00 a 16.00 hod. Vodáckou jízdu absolvovalo letos více než 90 lodí: převážně kanoe, ale i kajaky a různě velké rafty.

Pod soutokem Mrliny a Labe, na špičce pod středověkými hradbami proběhl další program s kapelou Trampstejk, hrající na střeše hausbótu. V přístavu proběhlo Odemykání Labe, večerní táborák připravil Jiří Vetešník. 

Labská stezka a Jan Ritter děkují všem za účast, a těm, kteří pomohli s přípravou akce. Mimořádný dík patří dobrovolníkům ze zimní a jarní brigády na Mrlině pod Bučickým Mlýnem a u Rožďalovic. Za všechny jmenuji partu Petra Novotného, Václava Gebela a Jury Pelce z Křince, Honzu Kučeru z Hradce Králové, Tomáše Haška z Poděbrad.

Fotogalerie: ZDE
Video: ZDE