Novinky
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Zimní putování po Greenway Mrlina, pěšky a na sněžnicích

přidáno dne: 6. 2. 2017

Mapovací akce na horním toku Mrliny z Bartoušova do Příchvoje proběhla v sobotu 4. února 2017.

Ráno v Nymburce pršelo a byla ledovka, což odradilo většinu původně přihlášených zájemců.

K prameni Mrliny nakonec v několika vlnách postupně dorazilo různými způsoby a různými trasami 12 dospělých a 6 dětí. Z Bartoušova vyrazila filmová skupina: kameraman Bohumil Prouza (85 let), Panky (Petr Novotný), Jan Ritter, Karel Marouš a nejmladším účastníkem se stal všudypřítomný Sam (rotwailer+).

První zastávka byla v Dolanech u roubené patrové hospody , která je bouhužel v havarijním stavu a popovídali se starousedlíky o historii. Po řadě peripetií je dnes objekt v majetku památkářů. 

Na náměstíčku ve Střevači se sochami Panny Marie, sv. Floriána a Kalvárií nám skončila pevná půda pod nohami. Dál z okraje Střevače jsme se vydali mokrým sněhem kolem rybníků do Nadslavi a podél Mrliny směr Příchvoj.

Prohlédli jsme si původně gotický kostel a pískovcové náhrobky na hřbitově v Nadslavi a posilnili se skvělým gulášem a polévkou v místním klubu. Přírodním vyvrcholením potom byly "kaňony Mrliny", kde Panky nasadil i sněžnice.

Od Leštinského rybníka je kaňon Mrliny špatně prostupný, je tam hodně padlých stromů. Horní polovina lesního údolí je ale dobře průchodná a romantická ve všech ročních obdobích. Do horní poloviny údolíčka zajíždí po vyjeté široké cestě i traktor a zásobuje krmelec pro lesní zvěř.

Nejrychlejším účastníkem byl Milan Šandera z Polabského muzeea, který z Bartoušova vyrazil okolo 13.30 a stačil být u Pramene Mrliny okolo 16.00. Hodnocení akce proběhlo v klubu za účasti starosty a dalších příznivců GW Mrliny.      

Obrazové zpravodajství foto a video najdete zde