Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Zimní putování po Greenway Mrlina, pěšky a na sněžnicích

přidáno dne: 6. 2. 2017

Mapovací akce na horním toku Mrliny z Bartoušova do Příchvoje proběhla v sobotu 4. února 2017.

Ráno v Nymburce pršelo a byla ledovka, což odradilo většinu původně přihlášených zájemců.

K prameni Mrliny nakonec v několika vlnách postupně dorazilo různými způsoby a různými trasami 12 dospělých a 6 dětí. Z Bartoušova vyrazila filmová skupina: kameraman Bohumil Prouza (85 let), Panky (Petr Novotný), Jan Ritter, Karel Marouš a nejmladším účastníkem se stal všudypřítomný Sam (rotwailer+).

První zastávka byla v Dolanech u roubené patrové hospody , která je bouhužel v havarijním stavu a popovídali se starousedlíky o historii. Po řadě peripetií je dnes objekt v majetku památkářů. 

Na náměstíčku ve Střevači se sochami Panny Marie, sv. Floriána a Kalvárií nám skončila pevná půda pod nohami. Dál z okraje Střevače jsme se vydali mokrým sněhem kolem rybníků do Nadslavi a podél Mrliny směr Příchvoj.

Prohlédli jsme si původně gotický kostel a pískovcové náhrobky na hřbitově v Nadslavi a posilnili se skvělým gulášem a polévkou v místním klubu. Přírodním vyvrcholením potom byly "kaňony Mrliny", kde Panky nasadil i sněžnice.

Od Leštinského rybníka je kaňon Mrliny špatně prostupný, je tam hodně padlých stromů. Horní polovina lesního údolí je ale dobře průchodná a romantická ve všech ročních obdobích. Do horní poloviny údolíčka zajíždí po vyjeté široké cestě i traktor a zásobuje krmelec pro lesní zvěř.

Nejrychlejším účastníkem byl Milan Šandera z Polabského muzeea, který z Bartoušova vyrazil okolo 13.30 a stačil být u Pramene Mrliny okolo 16.00. Hodnocení akce proběhlo v klubu za účasti starosty a dalších příznivců GW Mrliny.      

Obrazové zpravodajství foto a video najdete zde