Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Klidná procházka podle Mrliny

přidáno dne: 26. 4. 2016

Chcte si užít procházku s pejskem, zaběhat si mimo rušné trasy anebo se jen tak projít ?
Letos opět zprůchodňujeme hráze Mrliny.
V zimě a na jaře probíhaly průzkumy pro mapu GW Mrlina a čistění koryta řeky pod Bučickým Mlýnem. Na hrázích jsme udržovali průchodný profil o šiři cca 1,5 m. Odstrańovali jsme nálety, zastřihávali křoviny. To vše dle finančních a kapacitních možností. V druhé polovině dubna jsme posekali hráze Mrliny od elektrárny v Nymburce, kolem Babína až na katastr Budiměřic.
Pospis cesty od elektrárny Nymburk.

Od elektrárny Nymburk stále po levém břehu Mrliny, opatrně přejděte přes silnici u silničního mostu a držte se mírně vpravo podle lesa Babína. Cesta je značena tyrkysovými papírky. Na konci Babína před železničním mostem odbočte vlevo na tzv "bermu" podél vody a podejděte pod tratí Nymburk - Poděbrady.
Dále jsme vysekali trasu po hrázi po okraji remízu a podél pole. Dostanete se bezpečně až do Budiměřic, s mimoúrovňovým křížením pod mosty u ranžíru i pod velkým obchvatovým mostem, kde se i pohodlně schováte, kdyby začalo pršet.

V pondělí 25. dubna proběhlo poslední sekání a to až k soutoku Sánského kanálu s Mrlinou u Budiměřic. Jirka Vetšník přišel už loni s nápadem zřídit zde lavičku nebo odpočívadlo, které by bylo cílem procházky. Tento záměr ale v grantovém programu nebyl nepodpořen. Záměrem předkladatelů žádosti bylo působit na "zkvalitnění života občanů, zlepšení prostředí, a posilování sounáležitosti obyvatel k místu, které je nejen bydlištěm, ale především domovem". Tak je psáno hned v článku 1 "Poslání grantového programu".
Komise Města Nymburka dala v prvním pololetí přednost lepším projektům.

Děkujeme všem kteří pomohli. Chcete li zprůchodnění krajiny podél Mrliny jakkoliv podpořit, pište na info@labskastezka.cz nebo sdělte kontakt a zavoláme vám.

Dobrá zpráva: Ke 30. dubnu se zapojila do akce Obec Budiměřice a v dubnu byl tak průchodný úsek
ELEKTRÁRNA NYMBURK - MOST ŠLOTAVA se záměrem pokračování do Rašovic.
Dílčí úseky se sekají i kolem Křince a obou Vestců


Prohlédněte si fotografie ze sekání v dubnu 2016 - zde
Video Jirky Vetešníka ze sekání 2015 - zde