Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Křinec

První zmínky o Křinci se datují do 14. století. Kolem roku 1470 zde za Jana Křineckého vyrostl hrad Kuncberk (na kopci za Křincem, 215 m. n. m.), který ovšem během 16. století zchátral. Později byl na jeho místě postavený zámek, ale z něj dnes za Křincem zbyly pouze torza sklepů.

V 17. století koupil Křinec Pavel hrabě z Morzína, který zde postavil zámek a kostel. Zámek byl v polovině 18. století přestavován. Kolem zámku se rozkládá starý anglický park s řadou vzácných dřevin (např. cypřiše).

Další významnou památkou je železobetonový most se čtyřmi sochami živlů. Most navrhl později velmi známý Stanislav Nechyně. Sochy pochází z dílny barokního mistra Jana Brokofa a představují dvě ženy a dva muže (muži - voda, země, ženy - oheň, vzduch).