Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Dymokury

Historie obce Dymokury sahá až do mladší doby kamenné, tedy do 5.-3. století před naším letopočtem. Už z této doby se dochovaly známky osídlení tohoto místa. První zmínky o Dymokurech se datují do roku 1249.

Dymokury

Nejvýznamnějšími památkami jsou kostel Zvěstování Panny Marie vystavěný v roce 1725 a barokní zámek z roku 1615 - 1618. Dymokurský zámek byl vystavěn na místě bývalé středověké tvrze. Je to trojkřídká stavba s přízemními arkádami, západní křídlo bylo přistavěno v roce 1688. Kolem roku 1874 tehdejší majitelé rozšířili zámecký park, i když ten je nyní ve velmi bídném stavu. Nejkrásnějším stromem parku je dnes jasan jednolistý, dost možná největší strom tohoto druhu v České republice. Později zámek sloužil různým účelům, dnes je nepřístupný.

Dymokury jsou známé pro pivovarnictví, cukrovarství a rovněž pro rybníkářství. Ještě v roce 1603 bylo kolem Dymokur 102 rybníků.

Dymokury