Novinky
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Dymokury

Historie obce Dymokury sahá až do mladší doby kamenné, tedy do 5.-3. století před naším letopočtem. Už z této doby se dochovaly známky osídlení tohoto místa. První zmínky o Dymokurech se datují do roku 1249.

Dymokury

Nejvýznamnějšími památkami jsou kostel Zvěstování Panny Marie vystavěný v roce 1725 a barokní zámek z roku 1615 - 1618. Dymokurský zámek byl vystavěn na místě bývalé středověké tvrze. Je to trojkřídká stavba s přízemními arkádami, západní křídlo bylo přistavěno v roce 1688. Kolem roku 1874 tehdejší majitelé rozšířili zámecký park, i když ten je nyní ve velmi bídném stavu. Nejkrásnějším stromem parku je dnes jasan jednolistý, dost možná největší strom tohoto druhu v České republice. Později zámek sloužil různým účelům, dnes je nepřístupný.

Dymokury jsou známé pro pivovarnictví, cukrovarství a rovněž pro rybníkářství. Ještě v roce 1603 bylo kolem Dymokur 102 rybníků.

Dymokury