Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Chotuc

ChotucDo širokého dalekého okolí se tyčí vrch Chotuc, dominanta Křinecka, jediný kopec v okolí. Je to opuková vyvýšenina, která se vyvyšuje 65 metrů nad okolní krajinou. Jeho nadmořská výška je 253 metrů nad mořem. Výhled do kraje z jeho úpatí a vrcholu je neodolatelný.

Chotuc hřbitovPřes vrchol vede naučná stezka, která seznamuje turisty s jeho geologickou stavbou, místní faunou a flórou a utvářením okolní krajiny.

Jižní stráň kopce je nalezištěm mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Bezpochyby největší zajímavostí je výskyt , vstavače nachového.

Na vrcholu Chotuce stojí kaple Nejsvětější Trojice se hřbitovem, známé poutní místo. Hřbitov už není několik desetiletí používán, náhrobky jsou sice částečně poničené, to ale místu dodává na síle a doslova posvátné atmosféře.

Chotuc