Novinky
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Projekt GREENWAY MRLINA

Řeka MRLINA, PRAVÝ PŘÍTOK LABE

GREENWAY MRLINA

1. ETAPA NYMBURK – BUDIMĚŘICE, ZPRACOVÁVÁ SE DÚR 4 KM

NYMBURK – KŘINEC : 15 KM ZPRACOVÁVÁ SE VYHLEDÁVACÍ STUDIE

_____________________________________________________________________

Stručná anotace projektu :

 Nymburkem protéká řeka Labe lemovaná oboustrannou Labskou stezkou. Stávající napojení cyklotras na severovýchod po silnicích 331 a 330 (nadjezd, podjezd) je nevyhovující hlavně z důvodu bezpečnosti. Tomuto směru stojí pro cyklisty v cestě také rozlehlé těleso železnice, silnice č. 331 a nově budovaný severní obchvat. V Nymburce se z pravé strany do Labe vlévá říčka Mrlina,která je lemována nasypanými protipovodňovými hrázemi, tato říčka pramení na Sobotecku v obci Markvartice – Příchvoj. Návazně na Labské stezky prezentujeme myšlenku stezky Greenway Mrlina. V rámci zpracovávané vyhledávací studie budou prověřeny a posouzeny technické možnosti vedení stezky po koruně protipovodňových hrází na pravém a levém b řehu Mrliny. Budou brány do úvahy možnosti vedení stezky podél Křinecké Blatnice, a také v odklonu od řeky do 1-2 km, po paralelních polních cestách. Na vedení trasy mohou mít vliv vlastnické vztahy k pozemkům a jednání s vlastníky.
Stezka Mrlina bude začínat u mostu v Babíně, později u ústí řeky do Labe, a proti proudu bude přímo nebo v mírném odklonu sledovat tok řeky a mimoúrovňově křížit motorové komunikace a železnici. Stezka Mrlina umožní bezpečné propojení okolních vesnic ( Budiměřice, Rašovice, Šlotava, Křečkov, Draho, Chleby, Vestec, Křinec ) s Nymburkem a také Labské stezky č. 24 a 19 se severovýchodní částí okresu, Dymokurskými a Rožďalovickými rybníky, Loučeňskem, Českým rájem,  stezkou Taxis a stezkou Jizera.Tato stezka bude mít význam zejména dopravně obslužný ale i sportovně rekreační. Výhledově budeme prosazovat stezku podél Sánského kanálu až na rozvodí u jezu Badra. Návratem zpět k Labi po proudu Cidliny přes Opolany, Kánín, Libici vznikne 55 km okruh pro jednodenní výlety apod.


Jan Ritter
o.s. Labská stezka

projekt GRENWAY MRLINA
Opište prosím kód:   code
Vaše jméno:
Titulek:
Text příspěvku: