Novinky
Moc se omlouváme všem příznivcům akcí na Mrlině ale pro nedostatek vody Odemykání Mrliny 2019 nelze uskutečnit. 
více..
Přátelé a vodáci, do Mrliny pod Bučicí opět napadaly stromy a proto bude zapotřebí vyrazit s pilami a přpadně i technikou.
V sobotu 6.října 2018, sraz v 9.00 u Bučického Mlýna
Zamykání Mrliny bude den poté tj. 7. října 2018.
Stav koryta dne 9. září 2018
viz foto
po rozkliknutí každého obrázku se objeví popis - komentář
více..

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Projekt GREENWAY MRLINA

Řeka MRLINA, PRAVÝ PŘÍTOK LABE

GREENWAY MRLINA

1. ETAPA NYMBURK – BUDIMĚŘICE, ZPRACOVÁVÁ SE DÚR 4 KM

NYMBURK – KŘINEC : 15 KM ZPRACOVÁVÁ SE VYHLEDÁVACÍ STUDIE

_____________________________________________________________________

Stručná anotace projektu :

 Nymburkem protéká řeka Labe lemovaná oboustrannou Labskou stezkou. Stávající napojení cyklotras na severovýchod po silnicích 331 a 330 (nadjezd, podjezd) je nevyhovující hlavně z důvodu bezpečnosti. Tomuto směru stojí pro cyklisty v cestě také rozlehlé těleso železnice, silnice č. 331 a nově budovaný severní obchvat. V Nymburce se z pravé strany do Labe vlévá říčka Mrlina,která je lemována nasypanými protipovodňovými hrázemi, tato říčka pramení na Sobotecku v obci Markvartice – Příchvoj. Návazně na Labské stezky prezentujeme myšlenku stezky Greenway Mrlina. V rámci zpracovávané vyhledávací studie budou prověřeny a posouzeny technické možnosti vedení stezky po koruně protipovodňových hrází na pravém a levém b řehu Mrliny. Budou brány do úvahy možnosti vedení stezky podél Křinecké Blatnice, a také v odklonu od řeky do 1-2 km, po paralelních polních cestách. Na vedení trasy mohou mít vliv vlastnické vztahy k pozemkům a jednání s vlastníky.
Stezka Mrlina bude začínat u mostu v Babíně, později u ústí řeky do Labe, a proti proudu bude přímo nebo v mírném odklonu sledovat tok řeky a mimoúrovňově křížit motorové komunikace a železnici. Stezka Mrlina umožní bezpečné propojení okolních vesnic ( Budiměřice, Rašovice, Šlotava, Křečkov, Draho, Chleby, Vestec, Křinec ) s Nymburkem a také Labské stezky č. 24 a 19 se severovýchodní částí okresu, Dymokurskými a Rožďalovickými rybníky, Loučeňskem, Českým rájem,  stezkou Taxis a stezkou Jizera.Tato stezka bude mít význam zejména dopravně obslužný ale i sportovně rekreační. Výhledově budeme prosazovat stezku podél Sánského kanálu až na rozvodí u jezu Badra. Návratem zpět k Labi po proudu Cidliny přes Opolany, Kánín, Libici vznikne 55 km okruh pro jednodenní výlety apod.


Jan Ritter
o.s. Labská stezka

projekt GRENWAY MRLINA
Opište prosím kód:   code
Vaše jméno:
Titulek:
Text příspěvku: