Novinky

První dvě sady podrobné fotodkumentace z Odemykání Mrliny 2018


více..
Jen hrstka nejodvážnějších se v neděli 8.října 2017 sešla na louce pod Bučickým mlýnem, aby zamknula Mrlinu a posléze se vydala na plavbu do Nymburka, byl přitom i reportér Nymburského deníku.
více..
Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty "Zamykání Mrliny" proběhne v neděli 8.10.2017 na trase Bučický mlýn - Rožďalovice - Křinec - Nymburk. Podrobnosti později trasa a časy jako obvykle.

Lodě objednávejte v půjčovně lodí Dronte nebo na tel. 602 825 869) více..
Děkujeme všem za účast.
více..
INSTRUKCE PRO 15. 4. 2018. Prosíme vodáky, aby svá auta nechali pokud možno doma, využili možnost jízdy autobusem a předešli dopravním problémům na úzké příjezdové cestě a při parkování. Pokud přesto pojedete autem bude zapotřebí rychle vystoupit a vyložit lodě u startu a auta nechat odvézt anebo přeparkovat dle pokynu pořadatelů.


více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

.
Projekt Greenway Mrlina : Stezka Greenway Mrlina v souběhu s řekou Mrlinou (po hrázích anebo mimo ně) spojí Nymburk a Jičín. Jsme ve stadiu vyhledávání možností vedení bezpečných tras pro pěší a hlavně cyklisty k prameni Mrliny ale nyní hlavně z Kopidlna do Jičína.

Propagace stezky : Nymburk - Jičín - s odbočkou k prameni


Odemykání Mrliny 15.dubna 2018

Kanoe nebo rafty si můžete rezervovat na stránkách půjčovny Dronte a v případě, že toužíte po něčem novém - zkuste PADDLEBOARD. Dan Drahokoupil píše: Rád zapůjčím na Odemykání paddleboardy - volejte 602240722.

Odemykání MrlinyPozvánka na Odemykání Mrliny na Bučickém Mlýně tuto neděli 15. dubna 2018

Zveme vodáky, cyklisty i pěší turisty na tradiční

Odemykání Mrliny v neděli 15. 4. 2018. 

Trasa: Bučický Mlýn, Rožďalovice, Křinec, Vestec, Budiměřice, Nymburk měří 22 km.

ČESTNOU SLAVU NA STARTU V 10.00 A ODEMKNUTÍ PROVEDE

KLUB VOJENSKÉ HISTORIE - DRUHÝ PLUK NYMBURSKO.

BUS

Sraz u autobusu je v 7.50 pod náměstím u Labe na parkovišti pod Eliškou, u sochy sv. Jana Nepomuckého. Další nástupní místa jsou uvedena na letáku. Doporučujeme na tomto parkovišti zanechat i soukromá osobní auta a na Bučici jet busem. Místa v autobuse se nerezervují, nejjistější je nastupovat pod Eliškou.

Je připraven velký autobus a druhý v rezervě na telefonu.

CÍL

Jízek u soutoku Mrliny a Labe bude vytažeený nahoru a cíl vodácké jízdy bude u kamenného mostu. Lodě DRONTE se budou odevzdávat u Šafaříkova mlýna dojezd soukromých lodí k parkovišti pod Eliškou.

Pro vodáky nabízíme možnost dopravy zvláštním autobusem z Nymburka na trase: parkoviště pod Eliškou (7.50), náměstí (8.00), KHS, nádraží (8.10) a obce na trase. Jízdní řád autobusu najdete na plakátu akce a nebo na www.gwmrlina.cz.

Je možné využít vlak z Nymburka hl. nádr. v 8.04 příjezd do Roždalovic 8.36.

Info pro pěší turisty.

Vyjímečnost letošní akce je v tom, že Povodí Labe upravovalo koryto a hráze Mrliny mezi Vestcem a Budiměřicemi. Tím se letos nabízí ojedinělá a možná i poslední možnost projít se pěšky přímo podél vody po dolní  "bermě", která je doposud bez plevelů a kopřiv.

Stejně i koruna hrází touto dobou ještě není zarostlá a nabízí příjemnou procházku.

Občerstvení je připraveno v Křinci v Restauraci U nádraží na levém břehu za mostem nebo v Nymburce.

Mapa trasy pro cyklisty je uvedena na plakátu, fotografování a sledování vodáků je možné ze všech mostů na trase.

Dojezd do Nymburka je plánován okolo 15.00 - 17.00hodiny. Jez u ústí Mrliny do Labe bude zvednutý, takže cíl vodácké jízdy bude v Nymburce u silničního mostu u náměstí.

Soukromá auta mohou využít parkoviště pod náměstím u Labe pod Eliškou, lodě DRONTE budou k odevzdání u nainstalovanho velkého mola před Šafaříkovývm Mlýnem.

Objednávky pádel, lodí, raftů, barelů na webu www.dronte.cz a na telefonu 602 825 869.

Akce se koná také na propagaci stezky Greenway Mrlina  a u příležitosti Dne Vody a Dne Země a etná salva na počest vzniku republiky.


FOTO Z PŘEDCHOZÍCH AKCÍ v galerii